Odpoczynek umysłu. Korzyści dla Ciebie i firmy

Odpoczynek umysłu. Korzyści dla Ciebie i firmy

Świątynia w Kioto Złoty Pawilon
Japonia, kraina kwitnących wiśni.
22 kwietnia 2018
Gdy jest mi źle…….
25 kwietnia 2018

Odpoczynek umysłu

Korzyści dla Ciebie i firmy

Jakie są zalety krótkiego odpoczynku podczas pracy?

1. Podczas pracy zespołowej zmęczenie powoduje wzrost napięcia pomiędzy członkami zespołu i może prowadzić do konfliktów. Chwila samotności pozwala opanować emocje i racjonalnie spojrzeć na źródło problemu.

2. Relaks pobudza naszą kreatywność. Nagle, nie wiadomo skąd, przychodzą nam do głowy świetne pomysły. Inspiracja jest wokół nas, czasami potrzebujemy opuścić miejsce w którym pracujemy, by dojrzeć inne możliwości.

3. Przepracowany umysł podejmuje złe decyzje, wiele błędów podejmuje się w wyniku zmęczenia, kilkuminutowa przerw pozwala uniknąć kosztownych pomyłek.

4. Chwila odpoczynku zmniejsza stres związany z wykonywaną pracą.

5. Chwile przyjemności, a przerwa w pracy jest tak postrzegana przez nasz umysł, uwalnia endorfiny czyli hormon szczęścia, opada z nas znużenie i mamy zdwojoną chęć do dalszej pracy.

6. W sytuacjach kryzysowych (problem nie do rozwiązania) oderwania od problemu przywraca spokój i pozwala spojrzeć na temat z innej perspektywy.

7. Racjonalna praca umysłowa pozwala lepiej gospodarować naszymi zasobami i zwiększa naszą wydajność.

8. Złe emocje i stres to najgorsi doradcy, unikając takich sytuacji, jesteśmy zdrowsi i szczęśliwsi.

 

 

Jak widzisz czasami lepiej „zmarnować” kilka chwil, by produktywniej pracować kolejnych kilka godzin. Nie miej wyrzutów sumienia że tracisz czas na relaks w godzinach pracy, takie działanie jest zalecane przez naukowców, psychologów i lekarzy.
Również Twój szef bardzo szybko zobaczy korzyści wynikające z chwili Twojego odpoczynku.

 

 

 

A teraz konkret jak się do tego zabrać?

1. Zastanów się jaka forma relaksu jest możliwe w Twojej pracy i jaka będzie najbardziej odpowiednia dla Ciebie. Nie szukaj wymówek tylko znajdź optymalne rozwiązanie.

2. Sprawdź przez kilka dni czy metoda ta działa. Na początku możesz czuć się dziwnie, wprowadzasz nowy nawyk, a nasz umysł nie lubi gdy zmieniamy nasze przyzwyczajenia. Nie przejmuj się, sprawdź czy po tygodniu poczujesz choć niewielką zmianę na lepsze.

3. Jeśli metoda działa to stosuj ją, jeśli nie działa zastanów się jak można ją ulepszyć i wprowadź modyfikacje.

4. Przetestuj poprawioną metodę i tak, i postępuje tak do momentu uzyskania przez Ciebie najlepszego sposobu na stres i znużenie w czasie pracy.

Kiedy zacząć wprowadzać zmianę?

Najlepiej od razu. Pamiętaj że jutro to najbardziej pracowity dzień roku, więc nie zwlekaj.

Życzę wiele przyjemności z wprowadzania zmian. Jeśli stosujesz już swoje metody to napisz o nich koniecznie.

Jesteśmy bardzo ciekawe Twoich doświadczeń. Jednocześnie zapraszamy na nasz fanpage Życie to podróż Iwona Hasiec, gdzie znajdziesz więcej naszych materiałów.