Co zjeść na Malcie?

Co zjeść na Malcie?

Co warto przywieźć z Japonii?
23 lipca 2019

Jeśli lubicie poznawać świat kubkami smakowymi, to koniecznie musicie wybrać się na małą wyspę na Morzu Śródziemnym.

Co można spróbować na Malcie?

  1. Potrawka z królika. To najbardziej typowy maltański specjał, a co za tym idzie  popularne danie turystów. Najczęściej przyrządzany jest w winie  z dodatkami: czosnek, pomidory, kapary czy marchewka. Popularnym daniem jest również makaron z królikiem. Koszt dania 10-15 euro
  • Świeżo złowione ryby. Mimo, że obecnie rybołówstwo nie jest najpopularniejszą formą zarobkowania, w wielu miejscach rybacy nadal wypływają na połowy. Jednym z takich miejsc jest Marsaxlokk, małe i senne miasteczko na wschodnim wybrzeżu. W każdą niedzielę odbywa się tu targ, na który przybywają turyści z całej wyspy. Jest to idealne miejsce by zjeść świeżo złowioną rybę morską. Koszt nie jest niski, szczególne gdy nie ustalimy ceny przed zamówieniem. Tzw za danie dnia zapłacimy nawet 25-35 euro.
  • Owoce morza. Jako że Malta jest krajem wyspiarski, to wszystko co żyje w morzu przerabiane jest na jedzenie. Owoce morza to z pewnością jeden z tych specjałów, które w każdej restauracji przyrządzane są w inny sposób. Ośmiorniczki w sosach i grillowane. Muszle w sosie z wina. Krewetki pieczone i smażone z różnymi dodatkami, sosami lub makaronami. Ceny są zdecydowanie bardziej przystępne niż świeże ryby 10-18 euro.
  • Pizza. Gdy spojrzymy na mapę to zobaczymy, że z Malty na Sycylię jest tylko 80 km nic więc dziwnego, że włoska kuchnia jest tak popularna na tej małej wyspie. Cieniutkie ciasto, pyszny, ciągnący się ser i aromatyczne dodatki to podstawa sukcesu. Ja szczególnie polecam sycylijską pizzę z długo dojrzewającą szynką i rukolą. Koszt pizzy 28 cm 6-12 euro.
  • Makarony. Jak kuchnia włoska to musza być makarony. Najbardziej popularne pasty jak  carbonara  znajdziemy niemal w każdej restauracji. Na Malcie warto jednak spróbować makaronów w innym wydaniu. Wstążki z królikiem lub z owocami morza, często w winnym sosie smakują bosko.

Która pozycja poruszyła Waszą wyobraźnię?