Hotele kapsułowe, japońska oszczędność miejsca. - Życie to podróż - Iwona Hasiec

Hotele kapsułowe, japońska oszczędność miejsca.

Ryokany tradycyjne japońskie hotele
10 czerwca 2019
Hotele miłości w Japonii
17 czerwca 2019

Bardzo ciekawą opcją dla turystów są hotele kapsułowe.

Wiele osób wybiera ten rodzaj zakwaterowania gdyż jest jednym z tańszych w Japonii.

Hotele to dobra alternatywa szczególnie dla mężczyzn, gdyż większość tego typu obiektów przeznaczona jest właśnie dla ponów.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Z założenia są to bardziej intymna forma sal wieloosobowych, kapsuły są jednoosobowe, osobno dla kobiet i osobno dla mężczyzn ( tych drugich jest zdecydowanie więcej). Nie spotkałam się z kapsułami koedukacyjnymi.

Hotele przeznaczone są do nocowania, oznacza to ze nawet gdy rezerwujemy kilka kolejnych nocy to rano (najczęściej do godziny 10) wszyscy goście opuszczają budynek zabierając swoje rzeczy (czasami na terenie jest przechowalnia), ponownie zameldować można się dopiero po południu i raczej nie otrzyma się tej samej kapsuły. Tych kilka godzin to czas na gruntowne sprzątanie całego obiektu.

Jak wyglądają przykładowe kapsuły możecie zobaczyć na poniższych zdjęciach. Standard jest bardzo różny. Poza posłaniem w kapsule znajduje się budzik/radio, czasami telewizor. Każdy gość otrzymuje odpowiedni strój (kimono i kapcie oraz ….. zatyczki do uszu), swoje rzeczy pozostawia w szafce.

Z oczywistych powodów komfort tak spędzanej nocy w dużej mierze zależy od tego na jakich sąsiadów trafimy, bo choć w nocy obowiązuje cisza, to osoby z lekkim snem mogą mieć spory problem.

Bardzo często gośćmi hotelowymi są Japończycy, którzy zbyt późno skończyli pracę i nie warto im jest pokonywać pół miasta by wrócić do domu na noc. Inną grupą są pracownicy, który przedłużyły się spotkania firmowe.

Wiele osób odwiedzających Kraj Kwitnącej Wiśni rezerwuje sobie tylko jeden nocleg w kapsule by poczuć klimat tego miejsca.