Hotele w Japonii

Hotele w Japonii

Co zjemy w Japonii?
4 czerwca 2019
Gdzie najlepiej zjeść sushi.
7 czerwca 2019

Hotele dla turystów w Japonii to najczęściej wysokie i wąskie budynki w centrum miasta. Pokoje mają małą powierzchnię. Najczęściej w pokoju mieści się jedno duże lub dwa pojedyncze, stolik/biurko, czasami jedno krzesło. Łazienka jest malutka (niekiedy to plastikowy kompakt zawierający wszystkie niezbędne elementy). Składa się z toalety (w niektórych hotelach muszla jest wielofunkcyjna, z podgrzewaną deską, muzyką czy bidetem) wanny z prysznicem, umywalki i lustra.

Pokoje cechuje minimalizm. Z powodu aktywności sejsmicznej brak w nich wiszących ozdób jak obrazy. To co ważne dla turysty, klient otrzymuje  cały pakiet kosmetyków podróżnych. Na miejscu czekają na nas kosmetyki: żel pod prysznic, szampon, odżywka, jednorazowa golarka, jednorazowa szczoteczka i pasta oraz ręczniki i kapcie, czasami kimono.  Ciekawostką jest to, ze Japończycy w innych kapciach chodzą po pokoju, a w innych wchodzą do łazienki. W każdym pokoju znajduje się czajnik i herbata. Można wiec zabrać z kraju ulubioną kawę lub herbatę i przygotować sobie ulubiony napój w pokoju.
Dodatkowym plusem jest wyposażenie hotelu:

– restauracja serwuje najczęściej daniami kuchni japońskiej. Śniadania są w wersji azjatyckiej, niekiedy można dostać tosty i jajecznicę oraz kawę.

– pralka i suszarka z której można korzystać za niewielką opłatą (ok 100 jenów)

– automaty z napojami, słodyczami i potrzebnymi przedmiotami

– parasole (za niewielką opłatą)

– przechowalnię bagażu (najczęściej bezpłatnie)

– onseny czyli gorące źródła. Czasami można skorzystać z japońskich łaźni w hotelu.

Od dwóch lat w Japonii, w miastach turystycznych jak Tokio czy Kioto powstają bardzo ciekawe hotele bezobsługowe. Położone w pobliżu miejsc turystycznych. Nie ma w nich typowej recepcji ani nikogo z pracowników. Klient otrzymuje kody do wejścia i recepcja nie jest potrzebna. Wszystkie sprawy załatwiane są przez internet. Dużym plusem są telefony z dostępem do sieci, będące częścią wyposażenia hotelu.
Pokoje są jak na warunki japońskie duże, w każdym pokoju znajduje się łazienka z wanną.

Pokoje w hotelach są oznaczone dla osób niepalących i dla palących.

Nasz pokój w Kioto
Łazienka
Czajnik w każdym pokoju
Podstawowe akcesoria
Pralka i suszarka w hotelu
Kapcie i kimono