Księżycowy Krajobraz Corona Forestal - Życie to podróż - Iwona Hasiec

Księżycowy Krajobraz Corona Forestal

Park Wiejski Anaga – miejsce, gdzie turyści nie docierają
27 marca 2018
Pomodoro – łatwo zarządzaj swoim czasem
28 marca 2018

Ci, co nadal mają wątpliwości czy przyroda jest najlepszym artystą jaki istnieje, muszą odwiedzić ten krajobraz o kapryśnych kształtach, ukrytych na najwyższych zboczach górskich na południu wyspy.

Księżycowy Krajobraz ukształtowany jest z licznych stożkowych figur o wystylizowanym wyglądzie, które razem upodabniają się do modernistycznej katedry. Przez tysiące lat erozja je grawerowała na stoku z tysięcy nachylonych warstw drobnych popiołów wulkanicznych w beżowym kolorze. Wynik to zadziwiające widowisko, które wydaje się być wzięte z innej planety i stąd jego nazwa.

 

Szlak turystyczny z Vilaflor do Księżycowego Krajobrazu

Jedynym sposobem dojścia do tego niewielkiego zakątka ukrytego pomiędzy zboczami pokrytymi sosnami to pieszo ścieżką o stopniu trudności średnio-wysokim, liczącą 13 kilometrów tam i z powrotem, a która wyrusza z miasteczka górskiego Vilaflor.

Droga wznosi się naturalnymi lasami sosny kanaryjskiej i wzdłuż bardzo wiekowych brukowanych traktów. W bezchmurne dni na górze dostrzega się południową krawędź Las Cañadas del Teide, a w dole południową część Teneryfy, opadającą w kierunku Oceanu Atlantyckiego, na którym wydają się unosić góry sąsiedniej wyspy Gran Canaria.