Uszkodzona walizka

Uszkodzona walizka

Co zrobić gdy Twoja walizka nie przyleciała wraz z Tobą?
1 lipca 2019
Jakie są najczęstsze uszkodzenia bagaży lotniczych?
3 lipca 2019

Wczoraj opisałam co należy zrobić gdy linie lotnicze zagubią Twój bagaż.

A co zrobić gdy walizka lub torba jest uszkodzona?

Najważniejsze jest by jeszcze na lotnisku zgłosić uszkodzenie bagażu w biurze odpowiednim dla naszych linii lotniczych. Samo zgłoszenie zajmuje około 10 minut, potrzebujemy kartę pokładową, potwierdzenie nadania bagażu i oczywiście nasz uszkodzony bagaż. Pracownik wypisuje odpowiedni formularz, a pasażer otrzymuje potwierdzenie w postaci protokołu nieprawidłowości bagażowych (raport PIR).

WAŻNE !!!! Kopię PIR należy koniecznie zabrać z biura (nie wierzcie, ze zostanie wysłany maliem !!!!) i należy go przechowywać wraz z kopią kwitu bagażowego aż do końca procedury reklamacyjnej.

W biurze powinniśmy otrzymać informację o sposobie zgłoszenia reklamacji (w Polsce w przypadku wielu linii lotniczych to firma Dafi1920)

Na zgłoszenie mamy 7 dni, najczęściej dokonujemy go telefonicznie lub poprzez podaną stronę internetową. Konsultant przyjmujący zgłoszenie przekazuje nam informację o sposobie rozpatrzenia reklamacji, w niektórych przypadkach gdy uznaje, iż naprawa nie jest możliwa otrzymujemy kupon na zakup nowej walizki (najczęściej poprzez wybraną firmę w której towar jest znacznie droższy). Jeśli konsultant uzna, iż uszkodzenie jest możliwe do naprawy, konieczne jest przesłanie uszkodzonego bagażu do naprawy na koszt linii lotniczych.

Warto zachować paragon gdy kupujemy nowy bagaż, wówczas nie ma dyskusji co do deklarowanej wartości.

A jutro o tym jakie są najpopularniejsze uszkodzenia przez linie lotnicze.