Zagubiony bagaż

Co zrobić gdy Twoja walizka nie przyleciała wraz z Tobą?

Aperol najlepiej smakuje na Malcie.
26 czerwca 2019
Uszkodzona walizka
2 lipca 2019

Takie przypadki nie są niczym niezwykłym na lotniskach ,szczególnie gdy nasz lot był z międzylądowaniem.

Czasami obsługa lotniska nie zdąży przepakować walizek bo samolot przyleciał opóźniony.

Niekiedy ktoś pomyli kierunek i bagaż zamiast do Warszawy pofrunie do Bangkoku (znam taki przypadek).

Zdarza się, że inny pasażer zabrał z taśmy nie swój bagaż, a Twój (szczególnie czarne walizki).

W sporadycznych sytuacja bagaż zaginie.

Jeśli wszystkie bagaże znajdują się już na taśmie, a Twojego nie ma, należy udać się do punktu zgubionego bagażu. Jest on oznaczony napisem „Lost luggage”. Znajduje się najczęściej w pobliżu taśm bagażowych. Obsługa zeskanuje kod kreskowy, który znajduje się na potwierdzeniu nadania bagażu. Otrzymałeś go podczas odprawy na lotnisku z którego startowałeś. W ten sposób dowiesz się gdzie znajduje się Twój bagaż.

Jeśli bagaż nie został zapakowany do Twojego samolotu, to najczęściej zostanie dostarczony najbliższym lotem na danej trasie. Tobie kurierem na adres domowy lub do hotelu.

Jeśli Twoja torba podróżuje po świecie, to po dotarciu do odpowiedniego portu lotniczego zostanie dostarczony do Ciebie. Wysyłka nastąpi na koszt linii lotniczych.

Gdy okaże się, ze ktoś inny na miejscu omyłkowo zabrał Twoją walizkę, to najprawdopodobniej jego bagaż jest nadal na lotnisku. Wówczas trzeba dokonać zamiany.

A co gdy bagaż został zgubiony? Okazuje się że tylko 2 % poszukiwanych walizek nigdy się nie znajduje. Jeśli taki przypadek dotknie Ciebie to możesz liczyć na odszkodowanie. Jego wysokość niestety jest różna w zależności od kraju i linii lotniczej oraz wykupienia dodatkowego ubezpieczenia.

Życzę Wam by Wasze bagaże zawsze dolatywały w całości wraz z Wami do portu docelowego. A co zrobić gdy bagaż zostanie uszkodzony podczas przelotu? O tym napisze już jutro.